Objavljen natječaj za ICT bespovratna sredstva

Ministarstvo poduzetništva i obrta objavilo je 19. ožujka 2014. Poziv na dostavu projektnih prijava „Primjena informacijske i komunikacijske tehnologije za poboljšanje poslovnih procesa“ namijenjen mikro, malim i srednjim poduzetnicima, kojima će se, u sklopu provedbe Operativnog programa „Regionalna konkurentnost 2007 – 2013“, dodijeliti bespovratna sredstva iz Europskog fonda za regionalni razvoj u ukupnom iznosu od 24.061.600,00 kuna, pri čemu će se iznosi pojedinačnih potpora male vrijednosti kretati od 150.000,00 kuna do 750.000,00 kuna.

minpo

Sufinancirat će se analiza postojećih poslovnih procesa, kao i njihova modernizacija, inovacija i digitalizacija, uključujući i izdatke informatičke opreme i softvera. Cilj je potaknuti uvođenje naprednih e-poslovnih modela i potaknuti razvoj, rast i konkurentnost mikro, malih i srednjih poduzeća. Očekuje se kako će ova potpora ostvariti pozitivne rezultate kao što su povećanje učinkovitosti i produktivnosti, povećanje prihoda od prodaje i izvoza te otvaranje i/ili očuvanje postojećih radnih mjesta.

Poziv je otvoren trajno, odnosno do iskorištenja sredstava, s krajnjim rokom dostave projektnih prijava 30. lipnja 2015. godine.

Zbog velikog interesa, Ministarstvo će održati dodatnu informativnu radionicu, u četvrtak 3. travnja 2014. u 13:00 sati također u Kino dvorani Ministarstva poduzetništva i obrta (Vukovarska 78, Zagreb).

Opširnije pročitajte na stranicama minpo.hr

 

Raspored održavanja preostalih informativnih radionica 
Grad Datum održavanja prezentacije* Kontakt-osoba za prijavu Email i telefon
Split 2. travanj Štefica Francina stefica.francina@hup.hr
Osijek (i Vukovar) 3. travanj Ivana Erak isverer@hgk.hr
031 223 852
Krapina 4. travanj Janja Kantolić JKantolic@hgk.hr
049 371 883
Sisak 7. travanj Kristina Grabovica kgrabovica@hgk.hr
044 522 322
Požega 7. travanj Marko Dumančić mdumancic1@hgk.hr
034 273 260
Zagreb 8. travanj Davorka Car dcar@hgk.hr
01 460 6800
Karlovac 8. travanj Damir Furdek dfurdek@hgk.hr
047 611 180
Varaždin 9. travanj Renata Papec rpapec@hgk.hr
042 405 480
Čakovec 9. travanj Jagoda Hrovat mbistrovic@hgk.hr
040 311 160
Dubrovnik 10. travanj Nikolina Trojić ntrojic@hgk.hr
020 312 099
Šibenik 10. travanj Jagoda Vlahov jvlahov@hgk.hr
022 311 606
Zadar 11. travanj Dinko Basioli dbasioli@hgk.hr
023 211 747
Bjelovar 14. travanj Vjerana Križić vkrizic@hgk.hr
043 274 068
Rijeka 15. travanj Sanda Filipović sfilipovic@hgk.hr
051 209 154
Pula 15. travanj Marko Percan mpercan@hgk.hr
052 278 125
Koprivnica 16. travanj Kristina Stanišić kstanisic@hgk.hr
048 674 567
Virovitica 16. travanj Suzana Kolesarić skolesaric@hgk.hr
033 725 150